פודקאסט

רוצים לגדל ילדים שאוכלים בהנאה אוכל בריא? מחפשים מידע אמין ובגישה שפויה ומאוזנת בנושא התזונה המשפחתית? רוצים לדעת מה כדאי לעשות כדי לעזור לילדים לשמור על אכילה מאוזנת ומשקל תקין ללא מאבקים וללא ״דיאטות״? בכל אלו ובנושאים מגוונים נוספים נדון בפודקאסט, המוקדש כולו לתזונת ילדים, החל מהינקות ועד סוף גיל ההתבגרות.
הפודקאסט בהנחיית יעל חן-רביע וענת תבור, דיאטניות ילדים ומשפחה מעל 25 שנה ואימהות לילדים בעצמן. בעלות קליניקה פרטית לתזונת ילדים, מרצות ומרכזות את הקורס ״טיפול בהשמנת ילדים״ לדיאטניות קליניות בעמותת עתיד (עמותת הדיאטניות).

פרק 10: בררנות אכילה – חלק ב׳

בפרק השני בנושא בררנות אכילה אנחנו מרחיבות על הדרכים בהן ניתן לטפל בבעיות בררנות שונות, בהתאם למקור שלהן (ולמי שלא האזין לפרק הקודם מומלץ להתחיל ממנו ורק אז להקשיב לפרק הזה).

פרק 9: בררנות אכילה – חלק א׳

בחלק הראשון של הפודקאסט בנושא הבררנות זה אנחנו מדברות על מהי בררנות אכילה, איך מגדירים ומזהים אותה, ומרחיבות מעט על הגורמים לבררנות ועל המקורות האפשריים להתפתחותה. בנוסף, אנחנו נותנות כמה טיפים טובים כיצד ניתן למנוע ולצמצם אותה מתחילת החיים.

פרק 8: אלרגיות למזון בילדים

בפרק זה אנחנו מארחות את מיה קרן, דיאטנית ילדים ואמא לילדה אלרגית בעצמה. אנחנו מדברות על מהן אלרגיות לילדים, איך מבדילים בינן לבין רגישויות למזון ואיך מתמודדים איתן. מיה חולקת איתנו תובנות שונות וטיפים להתמודדות טובה יותר עם אלרגיות מהיבטים שונים ומרתקים. מאוד מומלץ גם להורים לילדים לא-אלרגים.

פרק 7: הפרעות אכילה – איך נוכל לזהות אותן ומהן הדרכים להוריד את הסיכון להתפתחותן?

בפרק חשוב זה אנחנו מראיינות את אפרת אגמון, דיאטנית מומחית לטיפול בהפרעות אכילה. אפרת עוזרת לנו להבין מהם הדגלים האדומים שיעזרו לנו לזהות הופעה של הפרעת אכילה כשהיא עדיין רק בתחילתה, וגם מסבירה באיזה אופן ניתן להפחית ככל האפשר את ההתפתחות של הפרעות אכילה שונות.

פרק 6: תובנות חשובות לגבי יחס ההורים להשמנת ילדיהם

בפרק זה אנחנו מראיינות את ורה שטיינגרט, מדריכת הורים ויועצת משפחתית, בנוגע להתמודדות האישית שלה כאמא לילדה בעודף משקל. ורה חולקת איתנו את הסיפור שלה ושל בתה, שכיום היא כבר אישה בוגרת, ואת התובנות החשובות שרכשה לאורך הדרך כאמא וכאשת מקצוע בתחום היעוץ להורים. מומלץ בחום לכל הורה שמגדל ילד המתמודד עם עודף משקל.

פרק 5: על רעב, שובע ואיזון כמות האוכל

בפרק הזה נבין איך נוכל לעזור לילדים (ולעצמנו) להתחבר לתחושות הפנימיות של הרעב והשובע, ומהן הדרכים הנכונות יותר לכוון את הילדים לאכילה בכמויות שמותאמות לכל ילד בהתאם לגופו. כל זאת כמובן מבלי להיכנס להם לצלחת וליצור ביקורתיות ותחושות לא נעימות.

פרק 4: מכניסים תזונה בריאה הביתה

בפרק הזה אנחנו מדברות על הדרכים שבהן כל משפחה יכולה לשפר את התזונה בבית באופן המעשי ביותר. אנחנו נותנות טיפים מעשיים על סוגי המזונות שמומלץ להכניס הביתה ומסבירות גם גם איך אפשר לעשות זאת בקלות יחסית ועם מינימום התנגדות מצד הילדים (או בני הזוג).

פרק 3: איך נעזור לילדים לשנות הרגלי אכילה בעזרת ידע פרקטי מתחום חקר המוח

בפרק מרתק זה נראיין את ד״ר יוסי חלמיש, רופא וחוקר מוח, שיעזור לנו להבין איך עובד המוח האנושי ומה האופן הנכון שנוכל להשפיע עליו, על מנת לעזור לילדים שלנו לקדם שינוי בריא ויציב בהרגלי האכילה שלהם.

מבוא

הכל על תזונת ילדים – מבוא

פרק 2: אכילה רגשית בימי קורונה

גל הקורונה הנוכחי, עם כל הבידודים התכופים, השהייה הממושכת בבית והמתח הנלווה לכך, מוביל ילדים רבים ל״בלאגן״ באכילה ולאכילה מוגברת. בפרק הזה אנחנו מדברות על אחת הסיבות העיקריות להחמרת בעיות אכילה למיניהן, והיא האכילה הרגשית. נסביר מהי אכילה רגשית, איך מזהים אותה ובאיזו דרך אפשרי להשפיע לטובה על המצב ולמתן אותה, גם בימים טרופים אלו.

פרק 1: ממתקים

אנחנו מוקפים בממתקים כל הזמן והורים רבים מוצאים עצמם מבולבלים ובדילמה – האם לאפשר ממתקים, איזה ממתקים כן, איזה לא וכמה. בפרק הזה אנחנו נכנסות לעומק הנושא ודנות באתגרים העומדים בפני ההורים בנושא זה.