פודקאסט

רוצים לגדל ילדים שאוכלים בהנאה אוכל בריא? מחפשים מידע אמין ובגישה שפויה ומאוזנת בנושא התזונה המשפחתית? רוצים לדעת מה כדאי לעשות כדי לעזור לילדים לשמור על אכילה מאוזנת ומשקל תקין ללא מאבקים וללא ״דיאטות״? בכל אלו ובנושאים מגוונים נוספים נדון בפודקאסט, המוקדש כולו לתזונת ילדים, החל מהינקות ועד סוף גיל ההתבגרות.
הפודקאסט בהנחיית יעל חן-רביע וענת תבור, דיאטניות ילדים ומשפחה מעל 25 שנה ואימהות לילדים בעצמן. בעלות קליניקה פרטית לתזונת ילדים, מרצות ומרכזות את הקורס ״טיפול בהשמנת ילדים״ לדיאטניות קליניות בעמותת עתיד (עמותת הדיאטניות).

תובנות חשובות לגבי יחס ההורים להשמנת ילדיהם

בפרק זה אנחנו מראיינות את ורה שטיינגרט, מדריכת הורים ויועצת משפחתית, בנוגע להתמודדות האישית שלה כאמא לילדה בעודף משקל. ורה חולקת איתנו את הסיפור שלה ושל בתה, שכיום היא כבר אישה בוגרת, ואת התובנות החשובות שרכשה לאורך הדרך כאמא וכאשת מקצוע בתחום היעוץ להורים. מומלץ בחום לכל הורה שמגדל ילד המתמודד עם עודף משקל.

על רעב, שובע ואיזון כמות האוכל

בפרק הזה נבין איך נוכל לעזור לילדים (ולעצמנו) להתחבר לתחושות הפנימיות של הרעב והשובע, ומהן הדרכים הנכונות יותר לכוון את הילדים לאכילה בכמויות שמותאמות לכל ילד בהתאם לגופו. כל זאת כמובן מבלי להיכנס להם לצלחת וליצור ביקורתיות ותחושות לא נעימות.

מכניסים תזונה בריאה הביתה

בפרק הזה אנחנו מדברות על הדרכים שבהן כל משפחה יכולה לשפר את התזונה בבית באופן המעשי ביותר. אנחנו נותנות טיפים מעשיים על סוגי המזונות שמומלץ להכניס הביתה ומסבירות גם גם איך אפשר לעשות זאת בקלות יחסית ועם מינימום התנגדות מצד הילדים (או בני הזוג).

איך נעזור לילדים לשנות הרגלי אכילה בעזרת ידע פרקטי מתחום חקר המוח

בפרק מרתק זה נראיין את ד״ר יוסי חלמיש, רופא וחוקר מוח, שיעזור לנו להבין איך עובד המוח האנושי ומה האופן הנכון שנוכל להשפיע עליו, על מנת לעזור לילדים שלנו לקדם שינוי בריא ויציב בהרגלי האכילה שלהם.

מבוא

הכל על תזונת ילדים – מבוא

אכילה רגשית בימי קורונה

גל הקורונה הנוכחי, עם כל הבידודים התכופים, השהייה הממושכת בבית והמתח הנלווה לכך, מוביל ילדים רבים ל״בלאגן״ באכילה ולאכילה מוגברת. בפרק הזה אנחנו מדברות על אחת הסיבות העיקריות להחמרת בעיות אכילה למיניהן, והיא האכילה הרגשית. נסביר מהי אכילה רגשית, איך מזהים אותה ובאיזו דרך אפשרי להשפיע לטובה על המצב ולמתן אותה, גם בימים טרופים אלו.

ממתקים

אנחנו מוקפים בממתקים כל הזמן והורים רבים מוצאים עצמם מבולבלים ובדילמה – האם לאפשר ממתקים, איזה ממתקים כן, איזה לא וכמה. בפרק הזה אנחנו נכנסות לעומק הנושא ודנות באתגרים העומדים בפני ההורים בנושא זה.