דיאטנית ענת תבור

להתגבר על בעיות האכילה והמשקל ולגדול הרבה יותר בריא!

הילד עולה עוד ועוד במשקל? אוכל יותר מדי ומבקש כל הזמן תוספת? או אולי להיפך – לא אוכל כלום? אולי הוא בררן באוכל?
כל היום שלכם סובב סביב מה הילד יאכל (או מה לא יאכל)?
אתם מרגישים שהעצות שקיבלתם סותרות זו את זו ואינכם יודעים מה באמת כדאי לעשות?

זה לא חייב להיות כך!

בעיות אכילה ומשקל של הילד הן בין הקשיים הגדולים שהורים עלולים לחוות. לעיתים קרובות הבעיות מלוות במאבקים סביב האוכל ובחששות מוצדקים על ההשפעה השלילית של בעיות האכילה על הבריאות הגופנית ואף הרגשית של הילד.

האם גם אתם מרגישים שנושא האוכל משפיע לרעה על מערכת היחסים בבית, ״צובע״ את הכל באור שלילי ומייצר המון מתחים?

אם כן, הגעתם למקום הנכון 🙂

הליווי התזונתי המקצועי והאישי שלי מיועד להורים שרוצים להתמודד ביעילות עם הבעיות בלי לגרום על הדרך נזק רגשי לילד ובלי ליפול לאותן הטעויות שוב ושוב. היעוץ שתקבלו יעניק לכם סדר במחשבות ותקבלו תוכנית פעולה ברורה שתבטיח התמודדות טובה ויעילה עם בעיות האכילה והמשקל.

איך זה עובד?

פגישת האיבחון הראשונה מיועדת לאיבחון מדוייק ומעמיק של הבעיה, מתוך הבנה עמוקה למה שעובר עליכם ומנסיון חיים אישי ומקצועי של שנים רבות. סוד ההצלחה טמון ביכולת לזהות ולהבין בדיוק, אבל בדיוק, את הסיבות שהביאו אתכם למקום הכואב הזה עם ילדיכם. לעיתים פגישה אחת מספיקה כדי לתת כיווני מחשבה והנחיות, ולעיתים נזדקק לפגישות המשך, החל מפגישה אחת נוספת או סידרת פגישות, בהתאם לצורך האישי שלכם.

במהלך הטיפול והיעוץ אני נעזרת בכלים מקצועיים ובשיטות יעילות ומוכחות איתם עזרתי לרבים אחרים. מנסיוני, אני יודעת שזה אפשרי לתקן בעיות בתזונה בקלות ולרוב תוך זמן קצר, בפרט בגילאים הצעירים. לרוב הטיפול מוביל גם לשיפור כללי במערכת היחסים בבית ובתזונה המשפחתית ומשפיע לטובה על איכות החיים הפיסית והנפשית של כולם.

איפה נפגשים?

ניתן להגיע לקליניקה הביתית והידידותית (שממוקמת פיסית בהוד השרון) או להיפגש בזום. מנסיון ימי הקורונה, היעוץ בזום יעיל לא פחות מהמפגש הפיסי. בכל מקרה, היעוץ יעניק לכם שעה של שקט, עם תובנות חשובות ותשובות לשאלות מטרידות בתוך כל הרעש והבלבול.

מה צריך לעשות?

בשלב הזה אתם מוזמנים להרים אלי טלפון כדי שאוכל לענות על שאלות נוספות ולתאם את הפגישה הראשונה. אני מזמינה אתכם גם לקרוא מה עברו הורים שהגיעו אלי וכיצד עזרתי להם לשפר את המצב.

טיפול ייחודי בהשמנת ילדים

אתם ממש – אבל ממש (!) לא רוצים שהילד שלכם יסבול בגלל עודף המשקל שלו? אם כן, כדאי לכם להמשיך ולקרוא את השורות הבאות. 

יתכן שכבר שיפרתם את איכות המזון בבית והוצאתם מהתפריט עודפי ממתקים וג׳אנק פוד. אולי התחלתם לדבר עם הילד על כמה חשוב עבורו לשנות את הרגלי האכילה שלו. אתם מרגישים שאתם משתדלים כמיטב יכולתכם, אלא שאין קשר בין מה שהילד יודע שצריך לעשות לבין מה שקורה בפועל?

למה זה לא מתקדם לשום מקום? הנה התשובה:

אחרי נסיון בעבודה עם ילדים ומבוגרים מעל 25 שנה, הצלחתי לפצח את מה שעובד באמת בסופו של דבר. העניין הוא שלא מדובר כאן רק על ידע בתזונה בריאה או בדיאטות! מה שחסר לכם זה הידע ההתנהגותי שיעזור לילד שלכם להיות מסוגל לבצע בפועל את מה שהוא ואתם יודעים שצריך. 

כמובן שכדיאטנית קלינית אכוון אתכם במידת הצורך אל מה, מתי ואיפה כדאי לאכול, אבל זה החלק הטכני והקל, וסביר שאתם כבר מכירים ממילא את רובו. הייחודיות ביעוץ שלי היא הטיפול בחלק הפסיכולוגי הקשור להתנהגויות האכילה, לקשר שבין הרגש והאכילה, כולל הדרכת הורים בסוגיות קריטיות סביב נושא האוכל על כל הבטיו.

אני מבטיחה לכם שתצאו מכל פגישה עם תובנות חשובות ודרכים פרקטיות ליישום, שבזכותן הילד שלכם יצליח לאזן את האכילה והמשקל שלו לאורך הילדות וההתבגרות, ולא פחות חשוב – גם שנים קדימה! כל זאת בלי ליפול למעגלי דיאטות, תסכול מתמשך או חלילה לפתח הפרעות אכילה.

אני כאן, מחכה לשיחה מכם. אני יודעת שאני יכולה לעזור לכם.

אני מבטיחה לעזור לכם

  • להקנות הרגלי אכילה בריאים לילדים ולמשפחה כולה, באופן קל ורגוע.
  • ליצור אווירה נעימה עם הילדים ולהפסיק מאבקים סביב האוכל בבית.
  • להבין היכן עובר הגבול הדק שבין העמדת גבולות לילדים לבין שליטת יתר בהם.
  • לכוון את הילדים לאכילה בהתאם לצרכים האמיתיים שלהם.
  • להדריך כיצד להרחיב את מגוון המזון שהילדים אוכלים ולהקל על בררנות אכילה.
  • להנחות כיצד להתמודד רגשית עם בעיות של עודף ותת-משקל של הילדים.
  • לבנות דימוי גוף תקין ולשפר את הבטחון העצמי.
  • לאהוב לאכול באופן בריא ומאוזן במקום לשנוא דיאטות

לקוחות מספרים

הגענו אלייך כי הבת הגדולה שלנו התחילה לעלות במשקל ולמרות שלא דיברה על זה ראינו שהיא מתוסכלת מהמראה שלה. הבת הקטנה דוקא הורידה מאכלים שונים מהתפריט ומגוון האוכל שלה מאוד הצטמצם. התחילו כבר בבית אי נעימויות ויותר מדי דיבורים על אוכל. לבעלי יש היסטוריה של עודף משקל מגיל צעיר והרבה תסכולים מהנושא, והיה חשוב לנו מאוד שלא להעביר את הבעיות שלו הלאה ולא לפגוע בבנות בשום דרך. פנינו אלייך כדי שתסבירי לנו מה כדאי לנו לעשות, איך לדבר עם הבנות, מה לתת להן לאכול ואיך לעזור לכל אחת עם הבעיה שלה. 

תוך כמה פגישות עשית לנו סדר בראש, הסברת לנו איך אפשר לעזור לכל אחת בנפרד ובכלל לכולנו כמשפחה. הסברת איך לדבר נכון על אוכל ואיך לא לגרום לבנות להרגיש רע אלא לחזק אותן ולעזור להן לבחור לאכול בריא יותר. 

הבנו גם מה כדאי ומה לא להכניס הביתה ואיך אפשר לגוון את האוכל. נתת לנו מתכונים מעולים בהתאמה לטעם ולרמת הבישול שלנו (לא הכי גבוהה…) והם נכנסו קבוע לתפריט המשפחתי. 

היה מעולה כשעשינו פגישה אחת עם כל המשפחה והסברת לילדים בצורה מאוד נעימה למה כדאי להם לאכול בריא ומה זה יתרום להם והילדים מאוד התחברו ושיתפו פעולה, אפילו הבן שלנו שהוא ספורטאי ואוכל טוב שיפר את התזונה שלו בעקבות הפגישה.

הרגשנו לאורך כל הדרך שאת לא שופטת ולא מעבירה ביקורת אלא מסבירה ברוגע ובנעימות מה הדרך הנכונה ואיך אנחנו יכולים לשפר את כל הדברים. תודה רבה על היחס הנהדר ועל העצות המוצלחות שאנחנו ממשיכים ליישם גם היום, שנה אחרי שהיינו אצלך. מאז הכל נעשה רגוע יותר באוכל, שיפרנו הרבה מההרגלים וגם הבנות ממשיכות לשתף פעולה.

איילה שרון, אמא ל-3 ילדים בת 4, בן 9 ובת-12

אמא לשתי בנות עם בעיות באוכל, תוך כמה פגישות עשית לנו סדר בראש, הסברת לנו איך אפשר לעזור לכל אחת בנפרד ובכלל לכולנו כמשפחה

מאז שדניאל נולד הוא לא היה אכלן גדול. תמיד היינו לחוצים והיינו צריכים לשכנע אותו לאכול, אבל כשבגיל ארבע וחצי הרופאה אמרה שהוא מאוד רזה ונמוך כבר ממש נכנסנו לחרדות. הוא שבר את עקומות הגדילה ואנחנו שברנו את הראש איך לגרום לו לאכול יותר… ככל שעשינו יותר נסיונות להאכיל אותו ככה הכל נעשה גרוע יותר ודניאל ירד עוד יותר באחוזונים. מה לא ניסינו? סיפורים, פרסים, איומים ושיכנועים. בעלי טען שהוא מרגיש כמו צוות הוואי ובידור להאכלה. אפילו קיבלנו בשבילו שייק רפואי מיוחד לעליה במשקל, אבל המצב לא השתפר והגענו אלייך מיואשים ומותשים לגמרי. 

כבר בפגישה הראשונה הצלחת להרגיע אותנו והסברת מה לעשות. הבנו מה הטעויות שעשינו, ולמרות שהיינו די סקפטיים אחרי כל הנסיונות מהעבר, חזרנו הביתה והתחלנו ליישם את מה שאמרת. היה מדהים לראות איך המצב משתפר במהירות – ממש מיום ליום! כעבור כמה שבועות בלבד דניאל התחיל לאכול הרבה יותר טוב בלי שיכנועים ובלי מלחמות. הסייעת בצהרון לא האמינה כשהוא התחיל לאכול את הארוחה יחד עם כל הילדים 🙂

זה אושר גדול לראות איך דניאל סוף סוף אוכל ונהנה מהאוכל, וגם בעלי מציין פה שהוא מרגיש שהוא יצא לחופשי. תודה רבה לך על העזרה ועל האישיות הרגועה והנעימה שלך! ישר כוח!

קרן כהן, אמא לבן 4 

אמא לסרבן אכילה בן ארבע, הבן שלי אפילו מבקש עכשיו אוכל מיוזמתו!