דיאטנית ענת תבור

יעוץ תזונתי ובניית תפריט לגני ילדים וצהרונים

יעוץ קולינרי-בריאותי להרכבת תפריט לגנים וצהרונים

בתור דיאטנית, שפית של מזון בריא ויועצת קולינרית עם נסיון מעל 25 שנה אני יכולה לומר בלב שלם שאפשר לשפר את המזון המוגש לילדים בגן ובצהרון ללא השקעה כספית נוספת אלא בעזרת יצירתיות וידע קולינרי.

אני מייעצת לגני ילדים ולחברות קייטרינג בהרכבת תפריט בריא, טעים ואיכותי וחותמת על התפריט לצורך הגשתו למשרד הבריאות. 

מה כולל היעוץ?

אני אגיע אליכם, אבדוק את האוכל המוגש, את מבנה התפריטים, הרכב המזון, חומרי גלם וכל הנדרש מסביב. כל זאת בהתייחס לטעם ולאיכות האוכל, התאמה לגיל הילדים ועמידה בהנחיות החדשות של משרד הבריאות. אפגש גם עם הקייטרינג או המבשלת בגן ואתן הדרכה ממוקדת ויעילה לבניית תפריט משופר ואיכותי שלא יחרוג מהתקציב. בנוסף, אהיה חתומה מקצועית על התפריט.

ניתן לפנות אלי מטעם הנהלת הגן או הצהרון וכן מטעם וועד ההורים ולקבל הדרכה וליווי לשביעות רצון כל הצדדים.

אני עובדת עם לקוחות גדולים (כגון עיריות ומועצות מקומיות) וקטנים (גנים פרטיים). קיראו כאן מה כתבו לי לקוחות מרוצים שעזרתי להם לשפר את התפריט ולעזור לילדים לקבל את המיטב מהארוחות במסגרת החינוכית.

יעוץ קולינרי בריאותי למקומות עבודה

האוכל בחדר האוכל נראה לכם שומני או לא בריא? הסועדים מתלוננים שהאוכל לא מוצלח? נמאס לכם מהמגוון הקיים ורוצים משהו שונה ומלהיב יותר? רוצים להגיע לחדר האוכל בכיף ולדעת שתמצאו שם כל יום אוכל בריא ומספק?

אני כאן בשבילכם!

שמי ענת תבור, דיאטנית קלינית, שפית של מזון בריא ויועצת קולינרית עם נסיון מעל 20 שנה.
אני אגיע אליכם לחדר האוכל, אבדוק את האוכל המוגש, את התפריטים השבועיים והחודשיים, את הרכב המזון מבחינה בריאותית ומבחינת הטעם ואפגש עם החברה המסעידה לצורך הכנסת השינויים הנדרשים. כל השינויים יעשו בהתאם לאופי אוכלוסיית העובדים והדרישות המיוחדות של כל מקום עבודה. אל דאגה, השינויים לא דורשים עלויות גבוהות יותר מצידכם אלא הדרכה מתאימה לחברת הקייטרינג.

גם חברות קייטרינג שרוצות לשפר את השרות שהן נותנות ללא עלויות מיותרות מצידם יכולות להנות משירותי היעוץ הקולינריבריאותי ולהרוויח בכך לקוחות מרוצים.

שביעות הרצון מובטחת, כפי שיעידו לקוחותי.

לקוחות מספרים

בעקבות תלונות על האוכל בחדר האוכל הזמנו את ענת תבור לייעוץ. התלונות היו מחולקות בין בעיות של טעם ושעמום מהאוכל המוגש לבין איכות בריאותית לא טובה. החלטנו להתייעץ עם אשת מקצוע המשלבת ידע בבישול ואיכות המזון יחד עם ידע תזונתי וכך הגענו לענת תבור, שהיא גם דיאטנית וגם יועצת קולינרית.
לאחר תחילת העבודה של הקבלן החדש ענת הגיעה אלינו על מנת לעזור לנו לבנות תפריט איכותי, שמשלב טעם, גיוון ובריאות, שיענה על הדרישות של קהל הסועדים.
ענת בדקה בצורה מעמיקה את המזון והתפריטים מכל הבחינות ועזרה לנו להבין היכן הבעיות ומה ניתן לשפר, כך שבעזרת הייעוץ יכולנו להבין מה עלינו לדרוש מחברת הקייטרינג, דבר שאכן עשינו בעזרתה.
בנוסף, ענת ביקרה אצל ספק האוכל על מנת לבדוק את חומרי הגלם ותנאי עבודתו.
התוצאה היתה שכעבור מספר חודשים חל שיפור ניכר בשביעות הרצון של העובדים בכל הנוגע לאכילה בחדר האוכל.
קרן זינגר, מנהלת רווחה, חברת קומפיולאב, פארק המדע, יוקנעם

מלקוחותי