בימי קורונה הזויים אלו הרבה אנשים מתלוננים על אכילת יתר אבל בכתבה זו אני רוצה לדבר דוקא על הדבר ההפוך – על אי אכילה, שיכולה להדאיג את ההורים לא פחות (ואף יותר) מעודף אכילה. 

כך סיפרה לי אמא לילד בן חמש אתמול בשיחת הווידאו שערכנו: 

הבן שלי אף פעם לא אהב במיוחד לאכול, אבל עכשיו כשאנחנו בבית כל היום, המצב החמיר עוד יותר. אני לא יודעת מה לעשות ואני מוצאת את עצמי מודאגת ומסתובבת סביבו כל היום כדי לנסות לגרום לו לאכול. מה עושים?

אם גם לכם יש ילד שממעט מאוד לאכול ואתם מודאגים מהעניין תוכלו להשתמש בעצות שבכתבה זו כדי לעזור לסרבני האכילה הצעירים לאכול טוב יותר.

עצה מס׳ 1: אל תציעו לילדים אוכל לעיתים קרובות מדי

כשהילד לא אכל מספיק המחשבה המיידית שלנו היא לנסות ולהציע לו אוכל לעיתים יותר קרובות. אבל כדאי לדעת שזוהי אחת האסטרטגיות הכי מוטעות. דוקא ככל שתתנו לילד לאכול לעיתים קרובות יותר, כך תסתמו לו יותר את התיאבון ובסופו של דבר נקבל בדיוק ההיפך ממה שהתכוונו להשיג. 

מה עושים?

חשוב ליצור רווח של לא פחות משעתיים-שלוש בין הזמנים שבהם אתם מציעים לילד לאכול (כל דבר מאכל) כדי לעזור לו לפתח תחושת תיאבון. ככל שהילד חש יותר את הרעב, כך באופן טבעי הוא יהנה יותר מהאוכל והארוחה תשאיר לו זיכרון נעים של סיפוק הרעב במקום זיכרון של רדיפה ושכנועי אכילה. 

יש ילדים שתחושת הרעב שלהם מאוד חלשה באופן טבעי ולפעמים נדמה לנו שהילד לא יבקש לעולם אוכל מיוזמתו. אבל הורים רבים שיישמו את העצה נוכחו בכך שהאסטרטגיה הזאת עובדת מצויין גם על ילדים כאלה. רק הקפידו ליישם את הדבר לפחות שבוע ברצף כדי שתוכלו לראות את התוצאות.

עצה מס׳ 2: היזהרו מעודף נוזלים, בפרט שתיה ממותקת

יש הורים שמודאגים מכך שהילדים שלהם לא שותים מספיק מים ולכן נותנים להם לשתות תרכיז ממותק או מיץ וכד׳. הדבר אכן מעודד שתיה, אלא שלילדים הלא-אכלנים, שגם כך הקיבה שלהם קטנטנה, הדבר פשוט סותם את התיאבון. השילוב של הסוכר עם כמות הנוזלים הגדולה מייצר תחושת שובע מוטעית ומונע מהם לאכול כראוי. 

מה עושים?

אין צורך לחשוש שהילדים יתייבשו! התייבשות עלולה לקרות רק בימים חמים מאוד, בטיולים או בעת מחלה. לילדים צעירים יש תחושת צמא טבעית יותר מפותחת משל ילדים גדולים או מבוגרים. מסיבה זו אל תתנו לילדים שום שתיה ממותקת (גם לא טבעית) אלא רק מים, ושימו לב שהילדים הצעירים יותר לא מסתובבים עם בקבוק מים ושותים כמויות גדולות מדי לאורך כל היום.

עצה מס׳ 3: הפיצו ריח טוב של בישולים בבית

אחד מהחושים הקדמוניים והחשובים שמעוררים את התיאבון הוא חוש הריח. כולנו מכירים מנסיוננו איך ריחות בישול או אפיה גורמים לנו לרצות לאכול. אלא שבעולם העמוס שלנו הרבה משפחות מבשלות לעיתים רחוקות וריחות מזמינים כאלה כמעט לא קיימים אצלם בבית. בנוסף לכך, אנחנו נוטים לקרוא לילדים להגיע לשולחן רק כאשר הכל כבר מוכן והריחות התאווררו ונעלמו.

מה עושים?

נסו לבשל לעיתים קרובות יותר ולדאוג לכך שהריח יגיע לאפו של הילד. כאשר מתחילים את הבישול עם ״פתיחת טעמי התבלינים״, כלומר חימום מהיר של התבלינים והשום בתוך השמן, הדבר לא רק משפר את טעם האוכל אלא גם מפיץ ריחות מעולים ברחבי הבית.

הרי ממילא בימים טרופים אלה של סגר כולנו בבית, כולל הילדים. שתפו אותם במלאכות קטנות בעת הבישול ודאגו שהם יהיו בסביבה כדי שהתיאבון יתחיל להתפתח בזמן זה.

לסיכום

הורים רבים שמודאגים מכך שהילד ״צם״ כל היום לא מודעים לכך שיש דרכים יעילות שיכולות לשפר את המצב ולעזור לילד לאכול בכמות מתאימה יותר עבורו. במקום להציע לילד אוכל ושתיה לעתים קרובות – עדיף לשחרר ולעודד אכילה דרך ארוחות ושתיה בזמנים סדירים. אלו יחד עם הריחות הטובים של בישול ביתי יעזרו לילד להתחבר למנגנוני הרעב והשובע הטבעיים בהתאם לצרכיו.

הצעד הבא שלכם להצלחה 

אהבתם? שתפו את המאמר עם החברים. רוצים לקבל ממני עוד הרבה ידע מועיל, כלים מעשיים, עצות טובות וטיפים שיעזרו לכם לגדל ילדים בריאים יותר? הרשמו לרשימת התפוצה שלי והורידו עכשיו את מדריך "כן משחקים עם אוכל" – באהבה ממני ולגמרי בחינם.