אחת השאלות שאני נשאלת לעיתים קרובות על ידי הורים רבים היא האם אפשר וכדאי לתת לילדים משקאות דיאט, יוגורט ״דיאט״ ובכלל מזונות שמכילים תחליפי סוכר למיניהם. עד עכשיו לא היתה תשובה רשמית של ארגוני הבריאות בישראל, ואני שמחה להגיד שהתשובה שנתתי להורים (ממה שאני עצמי חקרתי על הנושא) לא שונה ממה שמופיע בנייר העמדה החדש של משרד הבריאות. שמו של המסמך הוא ״שימוש בתחליפי סוכר בקרב ילדים ובני נוער״. מסמך זה חושף כמה נתונים מעניינים וחשובים ולנוחותכם כתבתי תקציר של נייר העמדה (בסוף הכתבה מצורף קישור למסמך המדעי).

כתבה זו מרחיבה את הכתבה הקודמת שכתבתי בנושא לפני זמן מה.

תעשיית המזון ותחליפי הסוכר

בשנים האחרונות חלה עליה מתמדת בהכנסת ממתיקים שונים בתעשיית המזון, שמטרתם לתת טעם מתוק למוצר ללא הסוכר. לצורך זה מוסיפים למוצרי המזון ולמשקאות יותר ויותר ממתיקים מלאכותיים או ממתיקים ״טבעיים״ אבל בכמות לגמרי לא טבעית

מסתבר שבשנים 2000-2012 חלה עליה של 200% בצריכת תחליפי סוכר בקרב ילדים ומגמה זו רק הולכת ומתגברת.

חלק מתחליפי הסוכר מוספים בגלוי כמו למשל במוצרי דיאט, אבל חלקם ״מוחבאים״ במוצר, כך שרק מי שקורא את האותיות הקטנות של הרכיבים מצליח לגלות שהם קיימים שם. לדוגמה, תחליפי סוכר מוכנסים לדגני בוקר, לחטיפי ״אנרגיה״ או ״בריאות״, לרטבים, לגלידות ועוד ועוד. על חלק מהמוצרים כלל לא כתוב ״דיאט״ או ״מופחת״ וההורים לגמרי לא מודעים לכך שזה מה שהם נותנים לילדיהם.

על איזה תחליפי סוכר מדובר?

למעשה מדובר על כל תוסף מזון שמעלה טעם מתוק ללא תוספת קלורית משמעותית כמו:

ממתיקים מלאכותיים – אספרטאם, סכרין, סוכרלוז ועוד

ממתיקים טבעיים – כגון סטיביה, פרי המונק ואגבה

סוכרים כהליים – מלטיטול, קסיליטול ודומיו

סוכרים טבעיים מפורקים – כמו למשל לקטוז מפורק בתוך מוצרי חלב 

ועוד

האם תחליפי הסוכר מועילים למניעת השמנה או לשמירת משקל?

באופן מפתיע, למרות שמדובר במזונות ומשקאות שמכילים פחות קלוריות בזכות תחליפי הסוכר, השימוש בהם לא מועיל לירידה במשקל וישנם מחקרים שונים שהראו בדיוק את ההיפך, שהוא מקושר למשקל גבוה יותר. מחקר אחד אף הראה שילדים של נשים בהריון שצרכו ממתיקים מלאכותיים במהלך ההריון היו בעלי נטיה גבוהה יותר להשמנה!

בנוסף לכך, המטרה שלנו היא להרגיל את הילדים לשתיית מים ולהפחתת ההרגל לצרוך כמות גדולה של מזונות מתוקים, אלא שתחליפי הסוכר מקבעים את ההרגל לטעם מתוק חזק ולשתיה ממותקת ולכן מפספסים את הרעיון.

ומה עם בטיחות?

בהשוואה למבוגרים משקלם של הילדים נמוך יותר ולכן החשיפה מבחינתם היא במינון גבוה יותר. בנוסף, ילדים נמצאים בתהליך של גדילה בו מתרחשים שינויים מתמידים של הרקמות, ההורמונים ולכן ההשפעה עליהם משמעותית יותר. מסתבר שקיימים לא מעט מחקרים (וברמה גבוהה) שמקשרים בין שימוש בממתיקים מלאכותיים לבין פוטנציאל לפגיעה בבריאות כגון:

פגיעה באוכלוסיית החיידקים הידידותיים במעיים

העלאת הסיכון להתפתחות מחלות מעיים דלקתיות

השפעה לרעה על הסבילות לסוכר (גורם סיכון לסוכרת)

השפעה מסרטנת

השפעה על הורמוני המין 

ועוד…

והמסקנות לסיכום

על אף שצריכת הסוכר בישראל בקרב ילדים היא מהגבוהות בעולם, תחליפי סוכר (טבעיים או מלאכותיים) אינם מומלצים והם לא הפיתרון הנכון לבעיה זו!

הנה הסיבות:

  1. אין בספרות המקצועית הוכחות שהחלפת סוכר בממתיקים מלאכותיים תורמת במשהו להפחתת ההשמנה, ואף יש חשד שעלולה לעודד השמנה.
  2. תחליפי הסוכר מקבעים את ההרגל לטעם מתוק בעוצמה גבוהה.
  3. תחליפי הסוכר אינם חלק מהדפוס של התזונה הים תיכונית, שהיא זו שהוכחה כמקדמת בריאות ומשקל תקין לטווח ארוך.
  4. ממתיקים מלאכותיים חשודים כגורמים לפגיעה בבריאות.

בקיצור – כמה שפחות תחליפי סוכר – כך עדיף!

הנה הקישור לנייר העמדה של משרד הבריאות ״שימוש בתחליפי סוכר בקרב ילדים ובני נוער״