אמא של יהלי בן ה-6 ותמר בת ה-4 ישבה מולי מתוסכלת ואמרה לי כך: ״הילדים שלי אוכלים את רוב הארוחות שלהם במסגרת החינוכית, ובבית הם אוכלים בעיקר בערב ובסופ״ש. אני יודעת שהאוכל בגן ובצהרון הוא חדגוני ואני ממש רואה איך הילדים הולכים ומורידים את המגוון של כל מיני מאכלים שפעם הם מאוד אהבו והיום הרבה פחות. מה אני עושה עם זה? איך אני מחזירה את ההתלהבות שלהם מאכילת מזונות מגוונים?״

כדי לענות על שאלה זו, שמטרידה הרבה מההורים שפונים אלי ליעוץ, אני מעלה פה כמה ״טריקים״, שיכולים לעזור לילדים צעירים להתחבר למגוון רחב יותר של מאכלים בריאים שהייתם רוצים להכניס לתפריט שלהם.

״טריק״ מס׳ 1: ״פופאי״

אלה מאיתנו שעוד זוכרים את הדמות של פופאי מהסרטים המצויירים, יודעים שהוא היה מלח רזה וחלש שמאוהב בחברתו אוליב. כאשר ברוטוס, הבריון השרירי, היה מנסה לפגוע באוליב, פופאי היה בולע קופסת שימורי תרד ובאורח קסם היה הופך ל״גיבור-על״ שרירי, וגובר בקלות על ברוטוס. 

למעשה, זאת היתה פרסומת אמריקאית לשימורי תרד, שעבדה כל-כך טוב עד שהפכה לסידרת קומיקס וסרטוני קאלט בכל העולם (גם אחרי ששימורי התרד כבר לא שווקו יותר, למזלה של הקולינריה כנראה…). 

פופאי הוא דוגמה מצויינת להצלחה של שיווק מוצר מזון לילדים. כי איזה ילד לא רוצה להיות חזק כמו פופאי, גם אם לשם כך הוא צריך לאכול תרד משימורים…

באופן דומה תוכלו גם אתם לקשר בין מזון מסויים, שרוצים לעודד את הילד לאכול ממנו, לבין התועלת הבריאותית שלו, מכיוון שלכל מזון בריא אכן יש תועלת אמיתית, גם אם היא לא קסומה ומיידית כמו בסרטים המצויירים. לדוגמה – העגבניות עוזרות לשמור על לב חזק וראיה טובה בזכות הליקופן, הצבע האדום המצוי בהן, שהוא נוגד חימצון יעיל שמגן על שריר הלב ועל הקרנית בעיניים.

בחרו גם אתם את ״מזונות הקסומים״ שלכם ו״שווקו״ אותם לילדים בדרך שמתאימה לכם ולהם. אל תבחרו דוקא במאכלים שהילדים סולדים מהם באופן מיוחד, אלא באלה שהם מוכנים לטעום מהם.

״טריק״ מס׳ 2: ״זה של אמא/אבא״ 

ילדים צעירים הם יצורים סקרנים. זאת הסיבה שהם תמיד ירצו לבדוק מה מונח בצלחת של אמא או אבא. כדאי לנצל עובדה זו וליצור את ההזדמנות של ארוחות משותפות, בהן אתם יושבים לאכול יחד עם הילדים. הכינו לעצמכם את האוכל שאותו אתם רוצים לקדם ואיכלו אותו מולם בהנאה מלאה, בלי להציע להם ובלי לומר אף מילה. ברוב המקרים סביר שהילדים כבר יבקשו לקחת מכם ביס, ולפעמים גם להתלהב ממנו.

גם אם זה לא יקרה מיד, אל תתייאשו והמשיכו להציג בפניהם את ההנאה שלכם מהמאכל לאורך הזמן. לרוב הילדים ירצו להבין ממה אתם כל-כך נהנים ולכן יחזרו ויטעמו מהצלחת שלכם שוב ויתכן שבסוף גם יבקשו לאכול את המאכל הזה בעצמם.

״טריק״ מס׳ 3: יצירה בצלחת

באופן כללי ילדים אוהבים משחקי יצירה והפתעות מצחיקות ולכן יהנו מהגשת אוכל בצורה לא שגרתית, כמו למשל ארוחה בצלחת בצורת פרצוף. אפשר להשתמש בטריק הזה כדי לחשוף ילדים למאכלים חדשים. לצורך כך אפשר לדוגמה להכין את הפרצוף משילוב של ירקות שהילדים כבר אוכלים כמו מלפפון, עגבניה וגמבה, בתוספת קולורבי, שהוא ירק חדש עבור חלק מהילדים. אפשר כמובן להרכיב את הפרצוף או היצירה בצלחת מסוגי אוכל שונים ולאו דוקא מירקות. 

אל תצפו שהילדים יאכלו הכל או יהנו מכל מה שהם טועמים, אבל שווה לנסות כי בחלק ניכר מהמקרים הטריק עובד מעולה.

ככלל, אני לא ממליצה לעשות את זה בכל ארוחה, מכיוון שאחרי זמן-מה הטריק מאבד מהקסם שלו אלא לשמור אותו להזדמנויות בהן יש לכם כוח וזמן.

טריק מס׳ 4: ספרי ילדים

באופן כללי, ספרים הם דרך נהדרת להעביר מסרים לילדים. בעבר היו ספרי ילדים שעסקו באוכל באופן דידקטי מדי ומייגע, אבל בשנים האחרונות יצאו לאור כמה וכמה ספרי ילדים, שעוסקים בנושאי תזונה בריאה דרך סיפורים מהנים שכיף להקריא לילדים. 

אני שמחה לספר שגם אני כתבתי שני ספרי ילדים משעשעים שאויירו על ידי מאיירת נהדרת. בספרים קיימות דמויות שניתן להזדהות איתן בקלות, ובמהלך הקריאה תוכלו לשוחח עם הילדים על נושא האוכל דרך הדמויות הללו. לדוגמה, אחת מהאימהות שמשתמשת בספר ״הנסיך הבריא״, סיפרה לי שהיא נוהגת לשאול את בת ה-3 שלה ״מה הנסיך הבריא היה בוחר לאכול עכשיו?״, כדי לעזור לה להתחבר לבחירות מזון בריאות ומאוזנות במהלך הארוחה.

תוכלו להציץ בספרים ולרכוש אותם דרך האתר שלי כאן, או לשלוח אלי הודעה עם בקשה לרכישה.

לסיכום:

כדאי מאוד לנסות את כל הטריקים האלה על מנת לעזור לילדים לגוון את האוכל בלי ״חפירות״. רק היו מודעים לכך שאם יש כבר בביתכם מתח ולחץ בנושא האוכל, קודם כל טפלו בכך והרגיעו את המצב, ורק אחר כך המשיכו הלאה לטריקים, אחרת הם פשוט לא יעבדו. זיכרו גם שלפעמים לוקח זמן-מה עד שהמסר נקלט, ולכן חשוב להיות עקביים ולהמשיך בכך לאורך זמן.

מוזמנים ומוזמנות לעוד מגוון טיפים ומתכונים בריאים, ושלל נושאים חשובים בפודקאסט תזונה בריאה (בהנחיית יעל חן-רביע וענת תבור, כל אחת מאיתנו דיאטנית קלינית מומחית לילדים מעל 25 שנה). הפודקסט נועד לעזור לכם לקבל את ההחלטות הטובות ביותר בנוגע לתזונת הילדים והמשפחה.

ואם יש בביתכם ״עניינים״ סביב האכילה וההאכלה ותרצו שאעזור לכם לעשות סדר בנושא, אתם מוזמנים לפנות אלי ליעוץ. מנסיוני, ברוב המכריע של המקרים הבעיות נפתרות במהירות בלתי צפויה כשמדובר בילדים צעירים.